Intézményvezető:
Dr. Petrik Gábor Andrásné
Cím: 2735 Dánszentmiklós, Nyárfa utca 1/1
Telefon: +36-53 /374-016
E-mail: mosolygoalma4@gmail.com
Az óvodapedagógus neve: Rafaelné Ledniczki Vivien
Pedagógiai asszisztens: Bakóné Csereklei Beatrix
Dajka: Kákes Beáta
A 2024/2025-ös nevelési évet 12 kisgyermek kezdi meg 2024.09.02-án a Napsugár csoportban. A gyermekek életkorát tekintve mindenki 2,5-3 éves. 2024/2025-ös nevelési évtől homogén csoportokban dolgozunk.
Nemüket tekintve 8 kisfiú és 4 kislány.A gyermekek közül 1 kisgyermek van, aki bölcsődéből érkezik hozzánk, mindenki másnak új közeg lesz az óvoda.
A gyermekek beszoktatása folyamatosan történik, egyszerre 3 kisgyermek kezdi meg szeptember első hetében. Először 1 órával kezdünk, majd a kisgyermek egyéni tempója szerint haladunk. Ha minden rendben zajlik, akkor naponta 1 órával növeljük a bent lét idejét. A 4. napra - ha minden jól megy - már bent ebédelnek az óvodában, majd kb a 7. napon már bent is alszanak. Természetesen mindenkinek egyénre szabott, a gyermekek igényei szerint ez változhat. Fokozatosan, rugalmasan ismertetjük meg őket az óvodai élettel. Volt lehetőségük már korábban ellátogatni az óvodába, tavasz végén ovinyitogatót tartottunk, ahol az új kis óvodások szüleikkel együtt bejöhettek játszani és ismerkedni a leendő kis csoporttársakkal, a szülőkkel, illetve a csoportban dolgozó felnőttekkel is. Több kisgyermek számára már nem volt idegen hely az óvoda, hiszen nagyobb testvér által már korábban megismerték.
Fontos feladatunk, hogy szeretetteljes, nyugodt légkört biztosítsunk a gyermekeknek, hogy biztonságban érezzék magukat, megkönnyítve ezzel a beszoktatás folyamatát.
A játék a kisgyermekkor legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége, s így az óvodai nevelés leghatékonyabb eszköze. Az óvodában előtérbe helyezzük a szabadjáték túlsúlyának érvényesülését. Ennek az életkornak a jellemző játéka a gyakorlójáték. Év végére már szeretnénk eljutni az egyszerűbb konstruáló játékokig is, illetve szeretnénk elérni, hogy ne rombolnák szét egymás játékát, építményét. Célkitűzéseink között szerepel, hogy ebben a nevelési évben, hogy minden kisgyermek megtanuljon beszélni. Az anyanyelv fejlesztése és a kommunikáció különböző formáinak alakítása, - beszélő környezettel, helyes mintaadással és szabályközvetítéssel-, az óvodai nevelőtevékenyég egészében jelen van. Ennek érdekében sokat mesélünk, mondókázunk, énekelünk, mozgásos játékokat játszunk. Fontos, hogy a rövidebb meséket már hallgassák végig, ezzel is alapozva a figyelmük, a koncentrációjuk fejlesztését. Továbbá szeretném, ha egy jól összeszokott, stabil szabályokkal rendelkező kis közösséget hoznánk létre, ahová a gyermekek szívesen járnak be minden nap.