Csibe csoport

Kisgyermeknevelő: Zsigóné Kánya Nikoletta

Bölcsődei dajka: Oláhné Kánya Beatrix

A mini bölcsődébe felvehető gyermekek maximális létszáma 7 fő.
A 2024/2025-es gondozási évben 5 kisfiú és 2 kislány kezdi meg a mindennapjait a csoportban.

A beszoktatás szülővel történő, fokozatos. Ezen időszak ideje alatt megismerkednek a gyermekek a bölcsődei környezettel, társaikkal és az itt dolgozó felnőttekkel.
Megismerik a csoportban lévő szokásokat, szabályokat és a napirendet.
A bölcsődei nevelés leghatékonyabb eszköze a játék, mely segíti a gyermeket a megismerésben, elfogadásban. Elősegíti a testi, lelki, szociális fejlődésüket. Elsajátítják a játékok funkcióit, rendeltetésszerű használatát. Megtanulnak nem csak egymás mellett, hanem egymással is játszani. A játékkészletünk részét képezik a gyakorló -, konstruáló -, szerepjátékok eszközei, alkotó-, nagymozgásos játékok eszközei, babák, könyvek, fejlesztő eszközök, hangszerek, bábok, autók, építőkockák.

A csoportban kialakításra került egy úgynevezett „puha sarok”, ahol a gyerekeknek napközben lehetőségük van lepihenni, elbújni, egyedül lenni, ha éppen arra van igényük.
A bölcsődei élet mindennapjaiban nagy szerepet kap a mondókázás, verselés, mesélés, énekek, melyeket egy-egy játék is kísér. A mozgás a bölcsődei lét elengedhetetlen részét képezi. Fontosnak tartjuk a mindennapi mozgást, új mozgásformák megismertetését. Jó idő esetén kint az udvaron, külön erre elkerített bölcsődei rész teszi lehetővé ezeknek gyakorlását, hidegebb illetve csapadékos idő esetén a só-szoba és a tornaszoba fejlesztő eszközei adnak lehetőséget a játékra, mozgásra. A bölcsődei nevelés célja, hogy a kisgyermekek elsajátítsák azokat a készségeket, képességeket, amelyek segítik őket abban, hogy hatékonyan és kiegyensúlyozottan viselkedjenek saját kulturális környezetükben, sikeresen alkalmazkodjanak annak változásaihoz.

Csibe csoport